Nasi gimnazjaliści w konkursach przedmiotowych

W bieżącym roku szkolnym do konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjum organizowanych przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty  z naszej szkoły przystąpiło 19 gimnazjalistów z klas trzecich i drugich. Przygotowywali się oni z siedmiu przedmiotów : język polski, język angielski, historia, biologia, fizyka, chemia, matematyka.

 Magdalena Strąk – uczennica klasy III b – laureatka dwóch konkursów: biologia i matematyka.

Patryk Ślusarczyk – uczeń klasy III b – laureat konkursu z biologii.

Aneta Misterkiewicz – uczennica klasy III c – finalistka konkursu z biologii.

Laureaci są zwolnieni z części matematyczno – przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, a na zaświadczeniach o wynikach egzaminu otrzymają najwyższy wynik – 100%.

9.04.2014r. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Targi Kielce odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2013/2014, na które zostali zaproszeni laureaci poszczególnych konkursów wraz ze swoimi opiekunami.

DSCN2600 (800x600) DSCN2605 (800x600) IMG_0110 (800x600) IMG_0111 (600x800) IMG_0112 (800x600)

Podczas tego spotkania odbyła się także konferencja inaugurująca projekt: Świętokrzyski System Wspierania Talentów – Fascynujący Świat Nauki. Chętni laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych mogą uczestniczyć w tym projekcie.

Uzdolnieni matematycznie uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli również w

,,Maratonie matematycznym dla gimnazjów 2014” organizowanym przez VI Liceum Ogólnokształcące im .J. Słowackiego w Kielcach. Gimnazjaliści z całego województwa , którzy uczestniczyli w tym maratonie musieli rozwiązać zadania matematyczne w języku angielskim. Konieczna więc była znajomość dwóch przedmiotów oraz umiejętność pracy w grupie gdyż w maratonie uczestniczyły trzyosobowe zespoły. Nasze gimnazjum reprezentowały dwie drużyny. Jedna z nich w składzie: Justyna Górka, Magdalena Strąk, Patryk Ślusarczyk uplasowała się w pierwszej dziesiątce na 45 drużyn biorących udział w maratonie.

                                                              Teresa Gwadowska

                                                              Wicedyrektor Zespołu Szkół