Niezwykła lekcja muzyki

24 maja 2018 r. uczniowie  klas I – III uczestniczyli  w szkolnym koncercie ,,Muzyczne kontrasty’’.

Ta  swoista lekcją muzyki, prowadzona była  przez doświadczonych muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej.

 

 

 

 

Program koncertu był specjalnie opracowany i dostosowanym do możliwości percepcyjnych uczniów. Dzieci dowiedziały się, że jednym z ważniejszych środków wyrazowych w muzyce jest kontrast. Cicho – głośno, wolno – szybko, jasno – ciemno.

Dzieci usłyszały również, jak zestawianie tych i innych przeciwieństw wpływa na nasz odbiór muzyki. Poznały dwa skrajne instrumenty flet i tubę. Dowiedziały się o budowie, skali i technice gry tych aerofonów.

                                                                                                                               B. Miszczyk