O spotkaniu ze smokiem …

7  czerwca 2023 roku wcześnie rano uczniowie klas piątych  pod opieką nauczycieli wyruszyli na wycieczkę do Krakowa.

Zwiedzenie dawnej stolicy Polski rozpoczęli od zobaczenia i wysłuchania historii związanej z pomnikiem Grunwaldzkim. Następnie piątoklasiści podążali za przewodniczką ubraną w strój krakowski najsłynniejszą trasą zwiedzania Krakowa, którą przez lata przemierzali królowie po słynnej koronacji w Katedrze Królewskiej na Wawelu.

Kolejno udali się do Muzeum Narodowego, które mieści się w Sukiennicach, gdzie obejrzeli wiele pięknych obrazów wykonanych przez znakomitych artystów. Zatrzymali się na ulicy Franciszkańskiej przy słynnym „Oknie Papieskim”, zwiedzili dziedziniec arkadowy Zamku Królewskiego na Wawelu. Naładowali się bardzo silną energią, ponieważ dotknęli  słynnego czakramu wawelskiego, nazywanego potocznie krakowskim miejscem mocy, który ponoć ma pozytywny wpływ na człowieka. Kilka minut później zobaczyli ziejącą ogniem  rzeźbę smoka wawelskiego – ważnego symbolu miasta.

Niebywałą atrakcją okazał się rejs statkiem po Wiśle. Uwagę uczniów zwrócił niewątpliwe most Kładka Bernatka nazywany mostem zakochanych, gdzie znajduje się mnóstwo kłódek będących znakiem dozgonnej miłości.

Po godzinie czternastej wszyscy udali się na wspólny posiłek, a po nim wychowankowie mieli czas wolny, który przeznaczyli na zakup pamiątek.

Wycieczka – chociaż jednodniowa – dała wiele radości i pewien zastrzyk wiedzy.

                                                                                                    wychowawczynie klas piątych