Obserwujemy jesienną przyrodę

Listopadowe spotkanie  członków Szkolnego Koła LOP klas IV – VI odbyło się w terenie. Postanowiliśmy wybrać się na rajd połączony z obserwacją jesiennej przyrody.

Zabraliśmy ze sobą przyrządy do obserwacji : lupy, lornetki , mikroskopy terenowe . Wyruszyliśmy z Pierzchnicy do Skrzelczyc . Towarzyszyły nam nasze opiekunki Szkolnego Koła LOP : p. D. Wacek i p. M. Kula.  Wspólnie zastanawialiśmy się, jak należy przeprowadzić poprawną obserwację w terenie, jak sporządzić jej dokumentację, wymienialiśmy sposoby poznawania przyrody,  cechy jakie powinien mieć dobry obserwator przyrody.

Obserwowaliśmy jak wygląda jesienna roślinność, porównywaliśmy wygląd drzew liściastych i iglastych , oglądaliśmy  pod lupą kolorowe liście, porosty , mchy i paprocie. Dowiedzieliśmy się co to jest  i do czego służy skala porostowa . Zobaczyliśmy także kapliczkę Św. Anny.

Cieszyliśmy się , że możemy wspólnie pobyć ze sobą , porozmawiać  , a na zakończenie rajdu pograć w piłkę .

                                                                                                   Członkowie Szkolnego Koła LOP klas IV – VI