Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

Świadomi, że głośne czytanie dzieciom wspiera edukacyjną i wychowawczą funkcje szkoły włączyliśmy się w ogólnopolską akcję ,,Jak nie czytam, jak czytam”.1 czerwca 2017r. dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum  – razem 397  uczniów zgromadziło się  na sali gimnastycznej, by  punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęło się czytanie  książki pt. ,,Brzechwa dzieciom” .                   Czytanie rozpoczął p. Piotr Makuch, a po nim kolejno czytały  uczennice gimnazjum: Sylwia Dziedzic  i Iwona Gałka Wszystko odbywało się przy wyeksponowanym  przez nauczycieli haśle  ,,CAŁA  POLSKA  CZYTA  DZIECIOM”.

Wszyscy uczniowie od najmłodszych pierwszoklasistów po najstarszych gimnazjalistów kończących wkrótce szkołę  w ciszy  i z uwagą słuchali głośnego czytania, a chwilami włączali się do głośnego recytowania doskonale znanych większości uczniów fragmentów wierszy Jana Brzechwy

W ten sposób, my nauczyciele chcieliśmy również podkreślić, że głośne czytanie dzieciom w czasie, gdy  kontakt  z żywym słowem wypiera telewizja i internet jest bardzo ważnym zadaniem dla nas dorosłych. Codzienne choćby 20 minutowe czytanie jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

                                                                                                                       B. Miszczyk