Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 15 kwietnia 2015 r. w Komendzie Miejskiej Powiatowej Straży Pożarnej w Kielcach odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W eliminacjach udział wzięło 19 uczestników ze szkół podstawowych, 19 uczestników ze szkół gimnazjalnych oraz 5 ze szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami eliminacji na poziomie gminnym i reprezentowali własne gminy. Nasza gmina była reprezentowana przez uczniów Zespołu Szkół w Pierzchnicy:

Gr. I Szkoły podstawowe: Filip Ślusarczyk uczeń klasy VI b.

Gr. II. Szkoły gimnazjalne: Katarzyna Dudkiewicz  uczennica klasy II b

Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie Zespołu Szkół w Pierzchnicy po raz kolejny bardzo mocno zaznaczyli swój udział w eliminacjach powiatowych i wykazali się ogromną wiedzą w zakresie pożarnictwa, ratownictwa, ekologii i bezpieczeństwa.

Katarzyna Dudkiewicz uzyskała najwyższy wynik w grupie gimnazjalistów, niestety taką samą liczbę punktów uzyskało jeszcze pięciu innych uczestników konkursu.  Zgodnie z regulaminem wszyscy przystąpili do dogrywki. Kasia mimo zaciętej walki nie uzyskała miejsca na podium.

Filip Ślusarczyk po raz kolejny zwyciężył eliminacje powiatowe na poziomie szkół podstawowych i będzie reprezentował powiat kielecki w eliminacjach wojewódzkich.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja z KP PSP w Kielcach. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kielcach, Prezydenta Miasta Kielc oraz Zarząd OSP powiatu kieleckiego. Zwycięzcom nagrody wręczali – Starosta Powiatu Kieleckiego Michał Godowski,  zastępca Komendanta Miejskiego PSP. Robert Sabat oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Kielcach Ireneusza Żaka.

P. Ślusarczyk