Otrzęsiny klas I

7 października 2016 roku w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych, podczas których Samorząd Uczniowski przyjął nowych uczniów w szeregi szkolne.Cała impreza odbyła się na sali gimnastycznej naszej szkoły i przebiegała pod hasłem: Pierwszaku, otrząśnij się ! ‘’Impreza ta została przygotowana przez członków samorządu szkolnego, którzy dokonali wszelkich starań, aby otrzęsiny wypadły jak najlepiej. Uroczystość została zorganizowana w takiej formie, aby bawiła wszystkich, a nikogo nie obrażała. Klasy I oraz ich wychowawcy bardzo mocno zaangażowali się w zadania przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki.Pierwszaki wraz ze swoimi wychowawczyniami musiały wykazać się nie lada sprawnością, sprytem, spostrzegawczością i jeszcze wieloma innymi umiejętnościami,  by sprostać wymaganiom konkurencji. Doskonale poradzili sobie z wykonywanymi czynnościami. Otrzęsiny poprowadziła przewodnicząca SU Sylwia Dziedzic oraz zastępca Karolina Miszczyk.

Pierwsza konkurencja polegała na stworzeniu idealnego mundurka gimnazjalisty z otrzymanych materiałów, jakimi były m.in. stare gazety czy papier toaletowy. Czas na wykonanie tego zadanie był dość długi z tego względu, iż pokaz mody, miał odbyć się na samym końcu.
Drugie zadanie sprawdzało kondycję pierwszoklasistów, ponieważ musieli w rytm zmieniającej się muzyki zatańczyć ze swoim „partnerem”, mianowicie szczotką lub mopem.
Następne wyzwanie nosiło nazwę „Wyścig rydwanów”. Z każdej klasy potrzebna była para, która otrzymała kocyk. Na sygnał jedna osoba z pary siada na kocyku, zaś druga ciągnęła ją w kierunku pachołka. Po minięciu pachołka następowała zamiana. Ta drużyna, która najszybciej dotarła do mety, otrzymała najwyższą ilość punktów.
Czwarta konkurencja, również nie była łatwa i wymagała zdrowych i silnych płuc. Wybrani uczniowie otrzymali po 5 baloników i musieli jak najszybciej napompować je oraz połączyć sznurkiem.
Kolejne zadanie jak na dobrego „kota” przystało, polegało na wypiciu szklaneczki mleka z zasłoniętymi oczami. Ten „kot”, który wypił mleczko jako pierwszy, wygrał.
Jak co roku odbył się także konkurs wiedzy o naszej szkole. W bieżącym roku pytania były wyjątkowo trudne. Jednakże, mimo tego aspektu uczniowie odpowiedzieli bardzo dobrze na prawie każde pytanie.
W siódmej już konkurencji pierwszoklasiści brali udział w reklamie danego im produktu np. ściereczki czy papieru toaletowego. Trzeba przyznać, że to zadnie sprawiło trochę trudności, aczkolwiek poszło im całkiem nieźle.
Na końcu powracam do wspomnianego wcześniej pokazu mody. Zaprojektowane mundurki były naprawdę pomysłowe i zetknęły się z bardzo dobrą opinią innych uczniów oraz nauczycieli.
W ten oto sposób otrzęsiny klas pierwszych dobiegły końca. Jestem przekonana, że tegoroczne otrzęsiny były nie lada wyzwaniem dla naszych pierwszaków. Miejmy nadzieję ,że równie wielkie  sukcesy szkolne będą odnosić na co dzień.

Tak więc, 7 października był to ważny dzień dla klas pierwszych gimnazjum -dzień, w którym  otrzymali certyfikat przynależności do „braci uczniowskiej” Gimnazjum  im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Pierzchnicy.

                                                                                              Karolina Miszczyk kl. 2b