Otrzęsiny w Gimnazjum

Pierwszaku, otrząśnij się! pod takim hasłem odbyły się tegoroczne otrzęsiny klas pierwszych. 16 października na godzinie wychowawczej pierwszoklasiści wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami zostali zaproszeni przez Samorząd Uczniowski na halę sportową. Starsi, doświadczeni koledzy przygotowali wiele konkurencji, które sprawdzały zaangażowanie, pomysłowość, sprawność oraz wiedzę na temat szkoły. Pierwszaki świetnie poradzili sobie z zadaniami, przy realizacji których było dużo śmiechu i zabawy. Otrzęsiny poprowadziła przewodnicząca SU Sylwia Dziedzic oraz zastępca Kinga Ślusarska.

Pierwsza konkurencja polegała na stworzeniu idealnego mundurka szkolnego z otrzymanych materiałów – były to głównie stare gazety. Na wykonanie tego zadania uczniowie mieli bardzo dużo czasu, ponieważ pokaz mody odbył się jako ostatni.

Kolejne wyzwanie polegało na tańczeniu z miotłą lub mopem do różnych kawałków muzycznych, poczynając od skocznego disco-polo przez tango czy twista. Następne zadanie nosiło nazwę ,,Wyścig rydwanów”. Oczywiście można się było spodziewać, że nie będzie to proste zadanie i tak właśnie było. Do tej konkurencji była potrzebna jedna para z każdej klasy. Pary otrzymały kocyk, na którym jedna osoba siedziała, a druga miała za zadanie przeciągnąć ją w kierunku pachołka. Po tej czynności następowała zamiana osób.

Czwarta konkurencja, również nie była łatwa i wymagała zdrowych i silnych płuc. Wybrani uczniowie otrzymali po 5 baloników i musieli jak najszybciej napompować je oraz połączyć sznurkiem.

Kolejnym zadaniem było wyśpiewanie na melodię ,,Wlazł kotek na płotek” lub ,,Szła dzieweczka do laseczka”, fragmentu zaznaczonego w książce do fizyki i historii.

Oczywiście w tym roku nie mogło zabraknąć konkursu wiedzy na temat naszej szkoły. Wytypowani uczniowie odpowiadali na zadawane im pytania. Trzeba przyznać, że poszło im całkiem dobrze. Znali odpowiedź na niemalże każde pytanie.

Ostatnia konkurencja była przygotowana dla pań wychowawczyń. Pani Teresa i pani Monika miały za zadanie obrać jabłko, a w rezultacie otrzymać jak najdłuższą skórkę.

 Na samym końcu odbył się wcześniej wspomniany pokaz mody. Uczennice wykazały się bardzo dużą kreatywnością i pomysłowością, co więcej w humorystyczny sposób potrafiły opisać swoje dzieło.

Niestety czas dobrej zabawy szybko minął, otrzęsiny dobiegły końca. Przewodnicząca SU poinformowała wszystkich, że nowi koledzy i koleżanki są godni tego, aby stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W ramach podziękowań za grę fair- play obdarowała wszystkich lizakami.

 Z pewnością tegoroczne otrzęsiny były nie lada wyzwaniem dla naszych pierwszaków. Uroczystość cieszyła się ogromnym zadowoleniem i wielką radością wśród zebranych uczniów, a pierwszaki nie muszą się już czuć nieswojo, bo to ich szkoła w pełnym słowa tego znaczeniu.

                                                                                                            Kinga Ślusarska klasa III b