Otwarcie radiowęzła

21 lutego na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej. Na długo, o ile nie na zawsze… To właśnie tego dnia spełniły się nasze kolejne marzenia, marzenia o szkole na miarę XXI wieku. Dziś właśnie staliśmy się świadkami otwarcia radiowęzła… „naszej szkolnej perełki”. Podczas tej uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas: pan Stanisław Strąk – Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica, reporter radia RMF MAXXX – pan Marcin Różyc oraz pan Piotr Hendzel – przedstawiciel rodziców, który tak dzielnie walczył z wyciszaniem naszego radiowego studia.

Po uroczystym przecięciu wstęgi studio zostało otwarte… teraz już mogliśmy stąd nadać pierwszą w historii naszej szkoły audycję. Na wstępie głos zabrał pan dyrektor, który podsumował projekt, dzięki któremu udało się zrealizować dawno kołatający się w naszych głowach pomysł o szkolnym radiowęźle. Podziękował przy tym wszystkim osobom zaangażowanym w zakończenie tego przedsięwzięcia.

„Jestem dumny z realizacji tego projektu, tym bardziej, że niewiele samorządów może pochwalić się takim radiowęzłem w swoich szkołach” – to słowa pana burmistrza, które skierował do szkolnej społeczności. Należy wspomnieć, że włodarz naszej gminy przyczynił się do powstania radiowęzła, zgłaszając szkołę do programu Laboratoria Przyszłości. Celem inicjatywy było wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe.

W czasie trwania audycji na żywo prowadzący poprosili o kilka porad dla Młodego Radiowca. Swoim doświadczeniem oraz cennymi radami podzielił się z nami pan Marcin Różyc, długoletni reporter znanej Wam dobrze stacji radiowej. Mówił o cierpliwości, ciekawości, a przede wszystkim o rozwijaniu własnych zainteresowań.  Podkreślał również istotę szukania ciekawych tematów i ich realizacji w samorozwoju dziennikarzy radiowych.

Okazało się, że nie znając tych wskazówek, nasi redaktorzy już  z nich skorzystali… Z pewnych źródeł, dowiedzieli się, że pan Piotr Hendzel w czasach szkolnych udzielał się w redakcji radiowęzła. Okazuje się, że rodzice naszych uczniów obdarzeni są wieloma talentami, o których do tej pory nie wiedzieliśmy. Cieszymy, że pan Piotr zechciał na naszej antenie podzielić się z nami refleksją na ten temat. Dziękujemy za wspomnienia z tamtych lat…

Wszyscy goście byli pod wrażeniem naszego studia. My też jesteśmy dumni! Mamy nadzieję, że wielu naszych uczniów poczuje „radiowego bluesa”. Tak piękne studio, naprawdę robi wrażenie i na pewno niektórym pomoże odkryć redaktorski zmysł.

W czasie audycji inauguracyjnej można było usłyszeć głosy: Ani, Zuzi, Wiktorii, Leny, Kacpra oraz melodyjny głos Leny w piosence „Wiara w siebie”. Ponadto wielu z Was mogło rozpoznać swój głos w dzinglach będących zwiastunami kolejnych audycji. Audycję na żywo poprowadzili: Klaudia Kumur, Wiktor Hendzel i Piotr Szwarc. Sądzimy, że  doskonale poradzili sobie w roli początkujących redaktorów i jeszcze nie raz ich usłyszymy.

Audycja powstała przy współpracy wielu osób. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

Karolina Bulanowska

Mariola Radomska