Pasowanie na czytelnika

„Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji.”

                                                                                                                                                        Maria Dąbrowska

5 czerwca 2019r. uczniowie klasy Ia i Ib  w obecności p. dyrektor Bożeny Petrus, pracowników biblioteki  oraz wychowawców p. B.Miszczyk  i A.Figiel zostali uroczyście przyjęci do grona  czytelników Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Pierzchnicy.
Aktu pasowania dokonała p. kierownik Danuta Sojda, która gratulując małym czytelnikom wręczyła  osobiście każdemu dziecku pamiątkowy dyplom i książeczkę.
Podczas uroczystości pierwszaki zaprezentowali prośby książek do dzieci, zaśpiewali piosenki ,,Poczytaj mi tato”, i  Zwariowanka”, wcielili się w rolę rodziny Inki  i Marysi w  przedstawieniu ,,Dobroć Marysi” oraz pokazali, że potrafią już ładnie czytać.
Uczennica Anna Krajewska przeczytała obecnym bajkę pt. ,,Kot w butach”, a Izabela Bandura  ,,Śpiącą Królewnę”.
Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

                                                                                                                     B.Miszczyk