Pasowanie uczniów klas pierwszych

Pasowanie na ucznia,  to jedno z najważniejszych wydarzeń umieszczonych w kalendarzu szkolnym.

19 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

W tym roku uroczystość ta przypadła w 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.

Swoją obecnością  zaszczycili nas zaproszeni goście: Burmistrza Miasta i Gminy Pierzchnica Stanisław Strąk, kierownik Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Pierzchnicy Jolanta Adamska, prezes Społecznego Ruchu Trzeźwości Marek Kułan, przewodnicząca Rady Rodziców Monika Pawlik, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie starszych klas  i rodzice uczniów klas pierwszych.

Wszystkich zebranych w pięknie przystrojonej nowej sali gimnastycznej powitał pan dyrektor Piotr Makuch.

Uczniowie klas pierwszych ślubowali między innymi być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pan Dyrektor Piotr Makuch poprzez dotknięcie zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka,  zamieniał go w prawdziwego ucznia.  Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

Paulina Kalatura