Plastyka

Przesyłam pliki z zadaniami na dwa tygodnie tj od 16 do 27 marca.

KLASA 4

Temat:  Wielkanocny koszyczek

Proszę wykonać z niewielkiego pudełka koszyczek. Trzeba odciąć wierzchnią ściankę, okleić ładnie całość kolorowym papierem lub bibułką, dodać pałąk. Do środka włożyć sizal, a na nim ułożyć wielkanocne dekoracje: pisanki, kurczaka, baranka, bazie, zielone gałązki, wiosenne kwiatki lub coś innego, co tylko przyjdzie Wam do głowy. Można też samodzielnie posklejać koszyczek z papieru.

Kilka pomysłów znajdziecie na stronie: https://kuradomowa.com/zrobtosama/wielkanocne_koszyczki_z_papieru.shtml

Tydzień 2 (23-27 marca)

Temat: Martwa natura z owocami.

Do wykonania pracy potrzebne będą kredki lub pastele oraz kilka przedmiotów, które znajdziecie w domu oraz może jakieś owoce. Z tych przedmiotów trzeba ustawić sobie interesującą kompozycję, a następnie uważnie obserwując, spróbować odtworzyć całość w swoim rysunku.

Niezbędna jest również porcja wiedzy o tym, czym jest martwa natura w sztukach plastycznych.

Martwa natura – gatunek malarski obejmujący kompozycje, zwykle malarskie lub rysunkowe, składające się ze stosunkowo niewielkich, nieruchomych, najczęściej nieożywionych przedmiotów, dobranych ze względów kompozycyjno-estetycznych lub symbolicznych.

pl.wikipedia.org › wiki › Martwa_natura

Można również obejrzeć króciutki film na youtube na ten temat:

KLASA 5

Tydzień 1 (16-20 marca)

Temat:  Czekamy na Ciebie Wiosno!

Proszę wyciąć dużą twarz kobiecą z okładki jakiejś gazety, a następnie ozdobić głowę i włosy postaci wycinkami wiosennych kwiatów, motyli itp. Całość naklejamy na kartce z bloku.

Można również stworzyć wizerunek Pani Wiosny według własnego pomysłu również stosując elementy wycięte z gazet, czyli techniką collage (kolaż). Mnóstwo ciekawych inspiracji znajdziecie w grafice Google po wpisaniu hasła „Pani Wiosna”

Temat: Koszyczek wielkanocny z papieru

KLASA 6A I 6B

Bardzo proszę zapoznać się z rozdziałem  „Współczesne formy twórczości” (fotografia i film) strona 57 – 61 w podręczniku.

Tydzień 1 (16-20 marca)

Temat:  Witaj Pani Wiosno!

Należy stworzyć wizerunek Pani Wiosny według własnego pomysłu stosując elementy wycięte z gazet, czyli techniką collage (kolaż). Mnóstwo ciekawych inspiracji znajdziecie w grafice Google po wpisaniu hasła „Pani Wiosna”

Temat: Origami płaskie z koła

Origami kojarzy się na ogół z formami przestrzennymi. Tymczasem można stworzyć pracę plastyczną posługując się różnej wielkości i różnego koloru kołami wyciętymi z papieru. Koła przyklejamy „na płasko”, złożone na pół, na ćwiartki, albo jeszcze inaczej, w zależności od efektu, jaki zamierzamy uzyskać. Z tych kół tworzymy kompozycję o tematyce związanej z Wielkanocą.

Fajne pomysły i inspiracje znajdziecie w Internecie po wpisaniu hasła „wielkanoc + origami płaskie z koła” w grafice Google.