Po zdrowie na łąkę

W dniu 15 września 2015 r. uczniowie klas trzecich SP wzięły udział w wyjątkowych zajęciach poświęconych ziołom i ziołolecznictwu. W postać doświadczonej zielarki wcieliła się pani Ewa Krakowiak przewodnik świętokrzyski.

Podczas wycieczki na łąkę dzieci poznawały sposoby wykorzystywania niektórych ziół i ich oddziaływanie na ludzki organizm. Dowiedziały się, które z ziół można stosować na określone dolegliwości, a także, co bardzo ważne, dlaczego zioła i inne leki należy stosować pod opieką dorosłych.

Podczas zajęć połączonych z zabawą, pełnych konkursów i ciekawych opowieści, uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, ale też sporą wiedzą i pomysłowością. Po powrocie do klasy dzieci wykorzystały zebrane przez siebie rośliny do uzupełnienia klasowego kącika przyrody. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Ewie za niezwykłe zajęcia, którymi uczniowie byli zachwyceni, pełne pasji, tajemniczości i zabawy. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

Anna Makuch,

Renata Piątek