Pomoc przedszkolaków dla zwierząt

Wzorem kilku poprzednich lat, również w tym roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych włączyły się w akcję pomocy zwierzętom ze schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. W dniu 10 maja 2019 r., dostarczyliśmy pokaźną ilość pokarmu, odżywek, a nawet szamponu dla zwierząt. Rodzice wspaniale odpowiedzieli na naszą prośbę, dostarczając za pośrednictwem dzieci lub osobiście karmę w różnej postaci (suchą w puszkach, saszetkach) dla psów i kotów. Dzieci mocno przeżywały, cieszyły się,  że mogą pomóc zwierzątkom, o których to mogą opowiadać całymi godzinami, bo prawie każde z nich ma jakiegoś „słodziaka” jak je nazywają i wiedzą, że nie na próżno mówi się „pies to najlepszy przyjaciel człowieka”

W zamian przedszkolaki  otrzymały list z podziękowaniami od pracowników schroniska.

My, wychowawcy serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za ten piękny gest na rzecz potrzebujących.

J. Karasińska