Pomoc przedszkolaków zwierzętom ze Schroniska w Dyminach

„I tak cię znajdę”      Barbara Borzymowska

To, co zrobiłeś moim oczom bolało bardzo…
Wiem, że musiałeś mieć ważny powód…
Na pewno byłem niegrzeczny i trzeba było mnie ukarać…
Ale z lasu, przez który szliśmy razem, odjechałeś za szybko –
– nie miałem siły cię dogonić…
Na pewno bardzo się teraz martwisz…
Nie martw się –
– to nic, że nie widzę.
I tak znajdę do ciebie drogę.
Na nasze wspólne szczęście mam przecież nos…

To bardzo poruszające i smutne, ale w wielu przypadkach prawdziwe doświadczenie niejednego zwierzaka znajdującego się w schroniskach. Dzieci nie mogą odmienić ich losu, ale pragną pomóc im przetrwać .

Wzorem ubiegłego roku, dzieci z oddziałów przedszkolnych, włączyły się akcję pomocy zwierzętom i w  dniu 14.04.2016r dostarczyliśmy pokaźną ilość karmy dla psów i kotów do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Była to karma sucha i w puszkach, makarony,  kasze, a nawet preparaty witaminowe i odżywki.

Dzięki naszej pomocy na pewno niejeden zwierzak jest przynajmniej najedzony, a o swoim panu ….może pomyśli jak o człowieku, który się śpieszył i odjechał za szybko (bo przecież nie chciał go zostawić). Pan  tylko zapomniał, że zwierzę to nasz brat mniejszy, bierzemy za niego odpowiedzialność.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za ten humanitarny gest.

J. Karasińska, K. Powałka, A. Kułagowska