Ponidziańskim Duktem – przyrodnicza wycieczka edukacyjna

24 IX 2020r. uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami: Anną Makuch i Renatą Piątek zobaczyli pokaz tłoczenia oleju na oryginalnych, zabytkowych maszynach. Wysłuchali opowieści o tradycyjnym olejarstwie i roślinach oleistych, a także mieli możliwość degustacji tego cennego produktu. To wszystko miało miejsce w Olejarni Zagłoby w niewielkiej manufakturze roślinnych olei spożywczych.

Zgodnie z harmonogramem wycieczki uczniowie brali także udział w warsztatach ,, Owocowa Kraina” w malowniczym plenerze wśród sadów. To tu uczniowie dowiedzieli się na temat uprawy owoców i produkcji soków, przeszli ścieżką edukacyjną, a także uczestniczyli w degustacji nieklarowanych soków.

Podczas kolejnych warsztatów ,, Kraina Pszczół” dzieci poznały budowę wnętrza ula, nauczyły się rozpoznawać pszczelą królową, uczestniczyły w pokazie sprzętu pszczelarskiego, a także miały możliwość spróbowania miodu prosto z ula.

Wycieczka ukazała niezwykłe walory przyrodniczo – krajobrazowe naszego regionu.

                                                                                                Anna Makuch