Ponidziańskim Duktem

15 maja 2018 r. uczniowie klas drugich odwiedzili OLEJARNIĘ ZAGŁOBY w Mikułowicach, a także Gospodarstwo Sadownicze i Pszczelarskie w malowniczych Pęczelicach. W olejarni dzieci poznały staropolskie tradycje, uczyły się rozpoznawania roślin oleistych, czynnie uczestniczyły w procesie tłoczenia olejów.

W gospodarstwie sadowniczym uzyskały informacje na temat ekologicznych owoców, wysłuchały lekcji historii dotyczącej dziejów miejscowości,  którą odwiedzili. W gospodarstwie pszczelarskim uczniowie poznali tajemnice życia pszczół. W każdym obiekcie  spróbowali regionalnych przysmaków. Niezwykła atmosfera, nauką przez zabawę, degustacja produktów to wszystko sprawiło, że powrócimy tam na pewno.

Anna Makuch

Renata Piątek