Powiatowy Harcerski Turniej Tenisa Stołowego

2 kwietnia w sobotę, czworo reprezentantów Gimnazjum w Pierzchnicy wzięło udział w VIII Powiatowym Harcerskim Turnieju Tenisa Stołowego Hufca Kielce – Powiat im. Edmunda Massalskiego w Nowinach. Turniej miał na celu popularyzację tenisa stołowego w środowisku harcerskim, kształtowanie aktywności sportowej dzieci i młodzieży oraz integrację środowisk harcerskich Hufca ZHP Kielce – Powiat.

Turniej rozgrywany był systemem „do dwóch przegranych”. Przeprowadzona została klasyfikacja indywidualna w poszczególnych kategoriach wiekowych  oraz drużynowa.

Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce spośród 8 drużyn, natomiast indywidualnienw swojej kategorii wiekowej – Iwona Gałka – I miejsce, Gabriela Wicha – II miejsce.

Chłopcy:  Oskar Moskwa – II miejsce i Dawid Tarka – III miejsce.

Drużyna otrzymała Puchar Komendy Hufca Kielce – Powiat oraz dyplom.

Indywidualnie każdy z naszych uczniów zajął czołowe miejsca i zdobył pamiątkową statuetkę oraz medal.

Organizator turnieju, Szkoła Podstawowa im. „Orląt Lwowskich” w Nowinach, zapewnił uczestnikom ciepły posiłek i słodki poczęstunek.

Rozgrywki przebiegały w miłej sportowej atmosferze.

Monika Drapejkowska