Powitanie jesieni w przedszkolu

Pani Jesień do Nas przyszła

i wesoło śpiewa Nam,

strój jej zdobią złote liście,

na bębenku dla Niej gram…

22 września 2021r. oficjalnie powitaliśmy nową porę roku – JESIEŃ.

Wszystkie przedszkolaki od kilku dni skrupulatnie przygotowywały się na przyjście Jesieni – zbierały kolorowe liście, żołędzie, kasztany. Korzystając z ładnej pogody wszystkie oddziały przedszkolne wybrały się ze swoimi Paniami na spacer, podczas którego obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu.

Podczas spaceru dzieci spotkały Panią Jesień, która była ubrana w piękną pelerynę i kapelusz. Przedszkolaki zrobiły sobie zdjęcia grupowe z Panią Jesienią. Celem zabaw było wzbogacenie informacji o jesieni oraz integrowanie się przedszkolaków. Tak miło powitana nowa pora roku na pewno nie będzie smutna, zimna i nudna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

I. Muller – Idzik