Poznajemy różne budowle i zawód architekta

W naszym przedszkolu od kilku lat realizujemy „Program doradztwa zawodowego”, którego głównym celem jest  zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami, które spotykają w najbliższymi otoczeniu, kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń.

W maju dzieci z oddziału II poznały na zajęciach różne budowle i zawód architekta. Zawód ten polega na projektowaniu różnych obiektów miast,  fabryk, domów,  szkół, przedszkoli, a także projektowaniu odbudowy starówek i zabytków. Dzieci wysłuchały i obejrzały bajkę „Trzy świnki”, które budowały swoje domki z różnych materiałów. Dzieci poprzez prezentację multimedialną odkrywały z jakich części składa się dom jednorodzinny i  jak budowano domy dawniej i dziś.
Na zakończenie zajęć dzieci z oddziału II  wcieliły się w rolę architekta, najpierw  zaprojektowały swoje wymyślone budowle, a później te obiekty powstały z pudełek tekturowych.

A może wśród tych przedszkolaków znajdują się przyszli architekci?

                                                                                                                  Agnieszka Kmiecik