Próbny Egzamin Ósmoklasisty ONLINE

Dzień dobry,

W ramach inicjatywy społeczno-edukacyjnej organizujemy pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jest to bezpłatne wydarzenie, które pozwoli każdemu uczniowi przekonać się, co już umie, a co powinien jeszcze powtórzyć przed prawdziwym egzaminem.

Staramy się, aby informacja o naszym próbnym egzaminie dotarła do wszystkich zainteresowanych (czy to bezpośrednio do uczniów, czy też poprzez ich rodziców lub nauczycieli).

Za miesiąc uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Wyniki, które uzyskają, będą
miały decydujący wpływ na rekrutację do liceum bądź technikum.

Nikogo nie dziwi zatem, że w licznych domach trwają intensywne przygotowania. Uczniowie wykorzystują ten ostatni miesiąc na
powtórkę materiału z polskiego, matematyki i angielskiego. Czy są już odpowiednio przygotowani? A może przydałoby się jeszcze
odświeżyć niektóre tematy? Na jaki wynik mogą obecnie liczyć? Odpowiedzi na te pytania może dostarczyć innowacyjny, pierwszy w
Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty [1] Online. Jego organizacji podjęła się platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim
Instytutem Edukacji.

Dlaczego powstał w takiej formie? – Zależało nam, aby próbny egzamin był dostępny dla każdego ucznia. Możliwy do rozwiązania w domu albo w szkolnej bibliotece po lekcjach. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu, choć my zdecydowanie rekomendujemy rozwiązywanie egzaminu na komputerze, ze względu na większą wygodę – mówi Karol Wilczyński, pomysłodawca wydarzenia i współtwórca platformy ZDAY.

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online organizowany jest w terminie 16-18 kwietnia 2024 r. Każdego dnia będzie udostępniany arkusz z innego przedmiot, tak jak na majowym egzaminie. – Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim nagranie do odsłuchania. Wszystko formą i treścią zbliżone do prawdziwych egzaminów – dodają organizatorzy.

Aby wziąć udział w próbnym egzaminie, wystarczy się zapisać na stronie https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/ Tam
również znajdują się dodatkowe informacje. Arkusze będą dostępne przez cały dzień, tak aby umożliwić każdemu uczniowi wzięcie
udziału w tym wydarzeniu.

Próbny egzamin online od ZDAY stwarza okazję do zweryfikowania wiedzy bez stresu, w komfortowych, domowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu – między innymi pod kątem limitu czasu. Warto wykorzystać tę okazję, zwłaszcza że wzięcie udziału nic nie kosztuje. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty
Online na pewno pomoże uzyskać lepszy rezultat w połowie maja.

Zespół ZDAY

Jeśli nie chcesz otrzymywać od nas więcej wiadomości, kliknij tutaj,aby się wypisać [2].

Links:
——
[1] https://dyktanda.pl/egzamin-osmoklasisty/
[2] https://unsubscribe.zdayonline.com.pl/