Przedstawienie ekologiczne pt. „Ziemia, nasza planeta”

Nasza szkoła już od wielu lat angażuje się w działalność ekologiczną wspierając różne inicjatywy mające na celu budowanie świadomości społeczeństwa w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego. Jednym z takich działań są przedstawienia szkolne przygotowywane przez panią Danutę Wacek.

Tej wiosny mieliśmy przyjemność obejrzeć dowcipny i bardzo mądry spektakl zatytułowany „Ziemia, nasza planeta”. Nasi młodzi aktorzy wcielili się w rolę leśnych zwierząt, by pokazać nam wszystkim, jak wiele szkód wyrządzić może niefrasobliwe ludzkie działanie. Wyrzucanie odpadów do lasu, zatruwanie rzek i jezior to wciąż duży problem w naszym kraju. Cierpimy na tym wszyscy, nie tylko leśni mieszkańcy.

Co mogą zmienić takie przedstawienia? Bardzo wiele. Świadomość ekologiczna zaszczepiana młodym ludziom od najmłodszych lat zaprocentuje w przyszłości. Wierzymy, że za kilkanaście, może kilkadziesiąt lat problem zanieczyszczonego środowiska zniknie.

Tomasz Stolarczyk

DSCF5030 DSCF5032 DSCF5033 DSCF5035 DSCF5036 DSCF5039