Przedstawienie „Wielkanocne tradycje”

Ostatniego dnia przed wielkanocną przerwą świąteczną odbyło się w naszej szkole okolicznościowe przedstawienie pt. „Wielkanocne tradycje” przygotowane przez klasy II a i II b, których wychowawczyniami są panie Mariola Ksel i Barbara Miszczyk.Na spektakl składały się recytacje wierszy o tematyce świątecznej oraz piosenki, które znakomicie wprowadziły widzów w piękny czas Wielkanocy. Aktorzy przypomnieli nam o świątecznych potrawach i tradycjach. Na szczególną uwagę zasłużyła uczennica Amelia Paszkowska, która wcieliła się w rolę starszej narratorki opowiadającej swym wnukom o dawnych czasach i wielkanocnych zwyczajach. Brawurowo użyła gwary w swojej wypowiedzi, czym wzbudziła ogromne uznanie u widzów.

Takie przedstawienia w okresie przedświątecznym to zawsze miłe akcenty naszego szkolnego życia. Pozwalają lepiej poczuć klimat Wielkanocy i uczą, że tradycje należy pielęgnować, ponieważ istnieje od setek lat. Wesołych Świąt!