Przedszkolaki dokarmiają ptaki

Zimę mamy w tym roku łagodną, lecz to trudny okres dla ptaków. Jak co roku, podczas zimy, prowadzimy w przedszkolu akcję dokarmiania ptaków.

DSCF0231 (800x451) DSCF0230 (800x451)Dzieci codziennie, z okien przedszkola, z radością obserwują: sikorki bogatki i modre, mazurki i wróbelki, wrony a także dzięcioła oraz inne ptaki, które zjadają pozostawione przez nie smakołyki, w karmnikach na przedszkolnych balkonach. Nasze przedszkolaki są dumne, że mogą dokarmiać ptaki. Dbają o to, aby ptasia stołówka była codziennie pełna. Dziękujemy rodzicom za pomoc w gromadzeniu ptasich smakołyków.

Przedszkolaki są ciekawe otaczającego ich świata. Opiekując się ptakami  rozbudzają swoje zainteresowania i uwrażliwiają na przyrodę, uczą się cierpliwości, wytrwałości, poczucia odpowiedzialności, koleżeństwa. Są świadome, że pomagają słabszym.

Aldona Borek