Przedszkolaki – Mali Patrioci

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości to szczególna data dla narodu polskiego. Wówczas w całej Polsce, odbywają się rozmaite uroczystości, upamiętniające odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów. W naszych oddziałach przedszkolnych uroczystość tą obchodziliśmy dnia 10 listopada.

Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z pięciu grup przedszkolnych prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne.

Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony, flagi lub godła w barwach ojczystych. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym.

P. Kalatura