Przedszkolaki na Poczcie

W związku z Dniem Poczty Polskiej, w dniach 19 i 20 października 2017 r. przedszkolaki żwawo powędrowały do Urzędu Pocztowego w Pierzchnicy, aby zapoznać się z funkcjonowaniem poczty . Na miejscu serdecznym uśmiechem powitały nas: pani Agnieszka i pani Wiesia, które ciekawie opowiadały o pracy urzędniczek na poczcie i o pracy listonoszy.

Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska ich pracy. Poznały nowe logo poczty i modele samochodów, które przewożą przesyłki pocztowe. Dowiedziały się, jaką drogę musi przebyć  list od nadawcy do adresata, jak prawidłowo zaadresować kopertę, gdzie nakleić znaczek.

Wiemy  już, że na poczcie można nadać paczkę, przesłać pieniądze, zapłacić rachunki, kupić gazety, książki i wiele przydatnych rzeczy . ​

Przedszkolaki złożyły serdeczne życzenia pracownikom poczty  wręczając  bukiet kwiatów wykonanych w przedszkolu oraz podziękowały za wzbogacenie swej wiedzy .

W prezencie od pań z poczty dostaliśmy książeczki z bajkami dla każdej grupy, za które serdecznie dziękujemy. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.

Wizyta ta była również okazją do wysłania kartki pocztowej. Kupiliśmy pocztówkę, znaczek i napisaliśmy kartkę z pozdrowieniami do Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy. Kartkę wrzuciliśmy do skrzynki pocztowej.

Pan listonosz doręczy kartkę do adresata.

Teraz wiemy już, że praca na poczcie jest bardzo ciekawa i potrzebna.

Była to dla dzieci również bardzo dobra lekcja prawidłowego zachowania się w miejscu publicznym.

Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.

                                                                                      Jadwiga Czechowska