Przedszkolaki na spektaklu ” O psie Kasztanie, który został detektywem”

W dniu 8 listopada 2017r dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych obejrzały na scenie Hotelu Kongresowego Exbudu w Kielcach wspaniałą sztukę pt.,”O psie Kasztanie, który został detektywem”, w wykonaniu aktorów Teatru Form.Art.

Kasztan mieszka w mieście z Dziadkiem i Panną Kottą. Jest zafascynowany detektywem Sherlockiem Holmsem , którego zna ze słuchowisk radiowych. Sam także „bawi się” w detektywa na różne sposoby, w czym skutecznie „pomaga” mu Panna Kotta np. ukrywając piłeczkę. Pewnego dnia pojawia się prawdziwa zagadka do rozwiązania. Dziadek nie wraca ze sklepu, a gdy sąsiadka przychodzi wyprowadzić Kasztana na spacer, ten postanawia uciec by oszukać Dziadka. Szuka śladów, spotyka wolno żyjące zwierzęta: Gołębia, Szczura i Dzikiego Kota, które pomagają mu odnaleźć wskazówki. Po wielu perypetiach odnajduje Dziadka w szpitalu, zjawia się w samą porę, żeby go odebrać. W ten sposób udaje mu się spełnić swoje marzenie o zostaniu detektywem, a jednocześnie  jest szczęśliwy, że odnalazł przyjaciela. Całość ilustrowały piosenki śpiewane na żywo przez aktorów, co dodatkowo wzbogaciło doznania dzieci.

Widać było wzruszenie dzieci tą wspaniałą opowieścią o sile przyjaźni, przywiązaniu i szacunku. Po powrocie wykonały barwne rysunki  inspirowane spektaklem.

J. Karasińska