Przedszkolaki na wycieczce do Muzeum Zabawek i Manufaktury „Magia Karmelu”

W dniu 12 lutego 2016 roku przedszkolaki  z oddziału I, II i VI wybrały się na wycieczkę do Kielc. Odwiedziły Muzeum Zabawek i Zabawy, zobaczyły tam zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną. Zafascynowane słuchały ciekawych historii o zabawkach, którymi bawiły się dawniej dzieci. Odwiedziły też Manufakturę słodyczy „Magia Karmelu”. Odbyły się tam specjalnie dla nich warsztaty karmelowe, w trakcie których zobaczyły niezmieniony od wieków ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu – kolorowych cukierków i lizaków. Na zakończenie każde dziecko wykonało własny lizak i otrzymało pamiątkowy dyplom „Małego Karmelarza”. . Dzieci były zachwycone, a Magia Karmelu ich oczarowała.

Anetta Kułagowska