Przedszkolaki poznają kolejne zawody

Od kilku już lat w naszym przedszkolu w ramach treści związanych z doradztwem zawodowym dzieci poznają różne zawody, wykonywane przez dorosłych. Już w przedszkolu dzieci wiedzą, że każda praca jest ważna, potrzebna że każdy zawód należy szanować.                              We wrześniu i październiku dzieci z oddziału IV poznały zawód ekspedientki i stomatologa. Dowiedziały się, że są one ważne i potrzebne.

Podczas wycieczki do pobliskiego sklepu spożywczego dzieci z oddziału IV oglądały półki sklepowe z owocami i warzywami, nazywały poszczególne owoce i warzywa. Na zakończenie wycieczki rozmawialiśmy z panią ekspedientką. Kupiliśmy małe smakołyki, pani ekspedientka zważyła nam je na wadze, skasowała towar na kasie. Musieliśmy za niego zapłacić, a jako dowód zakupu dostaliśmy paragon. Przedszkolaki pamiętały o stosowaniu zwrotów grzecznościowych „Dzień dobry – Do widzenia”, „Proszę – Dziękuję”, „Miłego dnia”.

Zawód stomatologa również okazał się bardzo ciekawy – nasz oddział IV odwiedziła  pani Aneta  Słopiecka stomatolog tutejszej szkoły,  wraz z panią asystent Anetą Marczakowską. Pani Aneta opowiedziała dzieciom na czym polega zawód stomatologa. Przedstawiła jak  dbać     o zęby i higienę jamy ustnej, zaprezentowała dzieciom podstawowy zestaw diagnostyczny. Wyjaśniła, co zrobić, aby zęby pozostały jak najdłużej zdrowe,  ucząc dzieci prawidłowego mycia zębów. Na zakończenie spotkania pani Aneta wręczyła wszystkim dzieciom kolorowankę. To był mile spędzony wspólnie czas.

Agnieszka Kmiecik