Przedszkolaki Świętowały Dzień Babci i Dziadka

Z uwagi na ferie zimowe,  w tym roku dopiero w  dniach 8 – 15 lutego 2019r w oddziałach przedszkolnych, odbywały się spotkania z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. I chociaż  te ważne dni obchodzone są 21 i 22 stycznia to  nigdy nie jest za późno, aby świętować i sprawiać przyjemność tym, których dzieci kochają całym swoim dziecięcym serduszkiem. Babcia i dziadek każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych dzieci i są zawsze w pogotowiu, aby zaopiekować się wnuczętami, gdy rodzice są w pracy. Bo babcia i dziadek, to jak powiedział w swoim wierszu Grzegorz z oddziału IV „- babcia i dziadek to instytucja charytatywna, czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy rodziców”, i za to należy im się wielkie podziękowanie od swoich dzieci  i całusy od wnucząt.

Dla kochanych seniorów każda grupa przygotowała wspaniały program: były życzenia, wiersze, krótkie inscenizacje, piosenki i układy taneczne, o dobór których zadbały wychowawczynie z poszczególnych oddziałów. Dzieci pięknie się zaprezentowały, włożyły cały swój talent i wdzięk, bo przecież na widowni siedzieli Babcia i Dziadek, a Ci nie szczędzili braw i pochwał. Na koniec wnuczęta wręczyły piękne upominki, a czułościom nie było końca. Miłym akcentem był słodki poczęstunek, o który zadbali rodzice. Jeszcze raz 100 lat dla Babć i Dziadków.

J. Karasińska