Przedszkolaki świętują Dzień Flagi

Ma Polska skarby trzy-
bezcenne , rzecz oczywista,
to hymn narodowy, godło
i sztandar-flaga ojczysta….

W dniu 29.04.2022r. w oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczysta  akademia z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzieci ze wszystkich grup recytowały wierszyki o charakterze patriotycznym, wspólnie zaśpiewały hymn  narodowy Mazurka Dąbrowskiego  w postawie wyrażającej szacunek  z zachowaniem powagi i spokoju, a „starszaki” wykonały piosenkę o Warszawie.   Miło było nam gościć w tym  dniu wiece dyrektora szkoły  panią Teresę Gwadowską i  dyrektora – pana Piotra Makucha, który podziękował dzieciom za pełen wzruszeń występ i obdarował je wielką torbą cukierków.

Taka uroczystość to swoista lekcja patriotyzmu dla przedszkolaków,  które na swój dziecięcy sposób poczuły, że Polska i jej trzy symbole: godło, flaga i hymn to  „bezcenne skarby”  o którym wcześniej była mowa w jednym z recytowanych wierszy.

J. Karasińska