Przedszkolaki w Filharmonii

5 grudnia 2018 r. przedszkolaki ze wszystkich oddziałów wybrały się na wycieczkę do Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach na koncert mikołajkowy  „ Jak Antoś został królewskim muzykiem”. Dzieci z zaciekawieniem weszły na widownię w swoich odświętnych  strojach. Zajmując wyznaczone miejsca spoglądały na scenę, gdzie ustawione były instrumenty muzyczne.  Kiedy muzycy zasiedli przy instrumentach, dzieci przeniosły się do Krainy Muzyki, którą rządził król Symfoniusz. Bohaterem spotkania był Antoś, który pragnął zostać królewskim muzykiem. Chłopiec przekonał się, że talent to nie jedyny warunek sukcesu. Śledząc przygody Antosia w muzycznych stolicach Europy dowiedzieliśmy się, co trzeba zrobić i  jak wiele umieć, by zasłużyć na miano królewskiego muzyka. Praca i ćwiczenie gry na akordeonie przyniosły pomyślne rezultaty. Marzenie Antosia się spełniło.

Ciekawa prezentacja multimedialna zainteresowała naszych przedszkolaków. Dzieci miały możliwość odbioru muzyki klasycznej na żywo i poznały zawód artysty muzyka. Z zapartym tchem słuchały kolejnych utworów i wyklaskiwały rytmy piosenek. Przedszkolaki gromkimi brawami podziękowały artystom za występ. Po spektaklu młodzi muzycy spotkali się z dziećmi przechodząc  między widownią. Było to niezwykłe spotkanie, z którego dzieci  zadowolone wróciły do przedszkola.

                                                                                                                 Jadwiga Czechowska