Przedszkolaki w „Kubusiu”

Dzieci z oddziałów I, II i VI,  w dniu 9 listopada 2015r. uczestniczyły w spektaklu „O Rybaku i Złotej Rybce ” w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

Pewnie każdy z nas chciałby mieć Złotą Rybkę spełniającą życzenia.  Moglibyśmy ją poprosić o hulajnogę. Albo o rower. Albo nie… najlepiej o nowy samochód! Albo o coś zupełnie innego! W każdym razie, dobrze byłoby mieć taką Złotą Rybkę…

W bajce, którą obejrzały przedszkolaki podobnie pomyślała Baba, mieszkająca   z Rybakiem w ubogiej chacie. Rybak wiódł szczęśliwe życie. Cieszył się z tego, co miał, choć było tego niewiele. Natomiast Baba wciąż była niezadowolona, ciągle chciała WIĘCEJ!

Bajka „O Rybaku i Złotej Rybce”, którą w dowcipny sposób opowiedziała na nowo Marta Guśniowska, przypomniała o starej prawdzie, że chciwość nie popłaca. I o tym, że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Wprawdzie czasami łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić.

Po powrocie do przedszkola dzieci wyraziły swoje emocje po obejrzanym spektaklu, za pomocą rysunków prezentowanych poniżej.

Agnieszka Kmiecik