Przedszkolaki w Ptasim Azylu

W dniu 30 kwietnia 2014r (środa) dzieci z oddziałów przedszkolnych V-zerówka , VI oddział 3-4latków ze Skrzelczyc wyruszyły na wycieczkę do Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom -Ptasi Azyl- w Ostrowie gm. Chęciny.  Fundacja Ptasi Azyl oprócz leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt szerzy wiedzę o stanie i zagrożeniach środowiska przyrodniczego, budzi u dzieci odpowiednie postawy polegające na rozumieniu i poszanowaniu praw do życia dzikich zwierząt oraz niesieniu im pomocy.

Serdecznie przywitał nas i zaprosił do zwiedzania tego magicznego miejsca Pan Janusz Wróblewski- właściciel i założyciel Azylu w towarzystwie jakże przyjaznych psów, które to nie odstępowały dzieciaków podczas całego pobytu. Pan Janusz zapoznał nas z miejscem opowiedział jakie zwierzęta i dlaczego są najczęstszymi pacjentami Azylu. Kontakt dzieci z przyrodą rozpoczął od prezentacji piskląt- niemowlaków, większych ptaszków- przedszkolaków. Dzieci mogły dotknąć czy też potrzymać pisklęta samodzielnie. Po krótkiej opowieści ruszyliśmy na teren otwarty tzw. auli leśnej gdzie w trakcie opowieści o tajemnicach życia niektórych zwierząt żyjących w Azylu, prowadzący przedstawiał nam bohaterów na żywo. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość karmienia wiewiórki, dotknięcia kolczastego jeża, pogłaskania bociana białego,  oglądanie jaj niektórych ptaków, ogromną atrakcją było fotografowanie się chętnych przedszkolaków z sową siedzącą na ręce. Po wyczerpującym wykładzie oraz w nagrodę za uwagę  zostaliśmy zaproszeni do leśnego placu zabaw pełnego atrakcji. W tym czasie właściciel rozpalił ognisko aby zmęczone i na pewno głodne po tak długiej zabawie dzieci  ugościć  kiełbaską z grila ,pieczonym chlebkiem i herbatką z „dolewką od dziadka Stefka…” w leśnej stołówce.

Obcowanie z przyrodą sprawiło dzieciakom wiele radości, tym bardziej, że dopisała piękna pogoda i mogliśmy zobaczyć wszystko na żywo. Wycieczka była bardzo udanaJ

Aneta Kwaśniewska

Agnieszka Fiel

DSC_1448 (800x600) DSC_1462 (800x600) DSC_1465 (800x600) DSC_1492 (800x600) DSC_1498 (800x600)