Przedszkolaki w teatrze „Kubuś” na spektaklu „A niech to gęś kopnie”

Spektakl „ A niech to Gęś kopnie” obejrzały nasze przedszkolaki  z oddziałów I, II, VI w dniu 30. III. 2016 r. w Teatrze Lalki  i Aktora „Kubuś” w Kielcach.

To dowcipna, mądrą opowieść o przyjaźni, szczęściu i poszukiwaniu swego miejsca na ziemi. To bardzo zabawne,  zapierające dech w piersiach wydarzenia z gatunku komedii niemalże… kryminalnej!

Tytułowa Gęś ratując z opresji mieszkańców kurnika, postanawia ofiarować siebie samą Lisowi jako…danie główne. Niestety, drapieżnik okazuje się nie być tą ofertą zainteresowany! Chcąc pozbyć się natrętnej i nieapetycznej przekąski, postanawia zaproponować ją swojemu kumplowi – Wilkowi. Przy bliższym poznaniu jednak chuda i gadatliwa Gęś znacznie zyskuje w oczach Lisa, zdobywając jego sympatię. Po wielu przygodach, rozmowie z Niedźwiedziem gęś odnalazła sens życia, dostrzegła to, co naprawdę jest ważne.

W spektaklu  dzieci zobaczyły dowcipne, zarówno płaskie, jak i przestrzenne, kolorowe lalki, postacie zbudowane z kilku części. Aktorzy byli w ciągłym ruchu, przez co akcja nabierała tempa, ale też przyciągała uwagę widza. Ciemne tło sceny i wygaszanie świateł sprzyjało zmianie dekoracji do kolejnych scen. Zmieniające się błyskawicznie dekoracje i kolorowe postacie podsycały zainteresowanie i ciekawość dziecięcej widowni, a  muzyka, którą słyszały przedszkolaki była fascynującą zabawą różnymi dźwiękami.

„A niech to gęś kopnie!” to bajka mądra, zabawna, pełna ciepła. Cieszy i dorosłego i najmłodszego. To pogodne, rozśpiewane, żywiołowe i pełne uroku przedstawienie bardzo podobało się dzieciom. Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały spektakl w teatrze.

Spontaniczne oklaski dzieci po zakończonej sztuce utwierdziły nas w przekonaniu, że przedstawienie podobało się przedszkolakom

Każdy wyjazd do teatru daje dzieciom wiele radości i już dziś czekają one na kolejny wyjazd !!!

 Jadwiga Czechowska

W oczekiwaniu na przedstawienie…..