Przedszkolaki witają Wiosnę

21 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. To doskonała okazja , aby świętować nadejście tej pięknej pory roku. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale były tańce, śpiew, zabawy. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki i wykonywały prace plastyczne. Jednak największą atrakcją dla przedszkolaków miał być spacer po najbliższej okolicy, ale jak to w marcu bywa pogoda zrobiła psikusa i przemarsz z kolorową Marzanną został przełożony na kolejny dzień.

Następnego dnia pogoda niesamowicie nam sprzyjała i wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach kwiaty, balony, gaiki i inne wiosenne symbole. Z naszą Marzanną udaliśmy się nad pobliski strumyk , by tam pożegnać zimę i uroczyście powitać WIOSNĘ.

Podczas przemarszu bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów i nasłuchiwały śpiewu ptaków. Przywoływały wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami.

Ten dzień był na pewno dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.

P. Manikowska