Przedszkolaki znów odwiedziły teatrzyk „Kubuś”

W dniach 18 marca dzieci z oddziału III i IV i 19 marca dzieci z oddziału I i II miały zorganizowany wyjazd do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach na przedstawienie pt. „Bajka o Czerwonym Kapturku” na motywach bajki braci Grimm.Był to bardzo pogodny, dowcipny spektakl, który zapraszał dzieci do wspólnej zabawy w teatr. Skromna scenografia, by nie przytłaczała dziecka, działała pobudzająco na jego wyobraźnię. Niewielkich rozmiarów lalki były  na wyciągnięcie ręki. Dzieci miały  więc bezpośredni kontakt z tym, co działo  się na scenie. Znajdowały się niejako w środku spektaklu, a nawet w nim uczestniczyły.

W tym spektaklu dzieci  przeprowadzone były przez najbardziej dramatyczne sceny, jak pożarcie Babci i Czerwonego Kapturka czy konfrontacja Wilka z Myśliwym, w sposób bardzo łagodny i bezstresowy, wręcz humorystyczny.

I choć postać Wilka nie była wcale groźna, ale bardzo sympatyczna, to w spektaklu istniał wyraźny podział na dobro i zło, który wprowadzał dzieci w świat uniwersalnych wartości.

Dzieci do przedszkola wróciły bardzo zadowolone i pełne  emocji.

Anetta Kułagowska