Przedszkolne kolędowanie

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera oraz tradycje i obrzędy kultywowane z pokolenia na pokolenie. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania  w przedszkolu dzieci, nauczycieli i rodziców oraz przybyłych gości Pani Dyrektor Bożeny Petrus i Pana Wójta Stanisława Strąka.

Taki radosny i świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 20 grudnia 2016r, gdzie wszystkie przedszkolaki spotkały się aby zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas wspólnego kolędowania.Przed rozpoczęciem kolędowania Pani Dyrektor Bożena Petrus wręczyła laureatom z poszczególnych grup nagrody za najładniej zaśpiewaną kolędę  lub pastorałkę. Następnie pani Agnieszka Kmiecik przybliżyła i przypomniała w prezentacji multimedialnej tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe kultywowane w Polsce. Po czym każda z grup zaprezentowała swoim kolegom, nauczycielom, rodzicom, Pani Dyrektor i Panu Wójtowi po dwie kolędy lub pastorałki. Mali wykonawcy zachwycili wszystkich zebranych swoimi umiejętnościami śpiewania tradycyjnych kolęd jak i współczesnych pastorałek. Do wspólnego kolędowania włączyli się również zaproszeni goście. Gromkie brawa mogły oznaczać tylko jedno, że występy bardzo się podobały.                                                                           Na zakończenie tak mile spędzonego czasu przyszła pora na życzenia, które w imieniu wszystkich złożyła pani Agnieszka Kmiecik, a na ręce Pani Dyrektor i Pana Wójta przedszkolaki złożyły pachnące stroiki. Pani Dyrektor i Pan Wójt również złożyli wszystkim dzieciom, pracownikom i rodzicom świąteczne życzenia, jak również  podziękowali wszystkim przedszkolakom i wychowawczyniom za przygotowanie pięknego występu i stworzenie wyjątkowej, świątecznej atmosfery.

Agnieszka Kmiecik