Przedszkolne obchody Święta Niepodległości Polski

„Polska – to taka kraina,

Która się w sercu zaczyna….”

 

Takimi słowami wiersza, dzieci rozpoczęły uroczystą akademię, która odbyła się w dniu 10 listopada 2022r.

Z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedszkolaki ze wszystkich oddziałów zebrały się razem, żeby na swój dziecięcy sposób uczcić ten ważny dla Polski dzień.

Prowadząca akademię   w dużym skrócie przedstawiła rys historyczny czasów zaborów i  drogę do odzyskania niepodległości przez Polskę,  żeby dzieci mogły zrozumieć jak ważna jest dla Polaków data 11 listopada 1918 roku.

Przedszkolaki z poszczególnych oddziałów recytowały wiersze o swojej ukochanej Ojczyźnie. Niezwykle wzruszającym momentem było zarówno bezbłędne wykonanie hymnu „Mazurka Dąbrowskiego” , jak i „Roty”. Uroczystość zakończyła wspólna recytacja  wiersza Wł. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.

Miło było nam gościć panią dyrektor Teresę Gwadowską i  rodziców z Rad Oddziałowych

Kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci to zadanie i przywilej nas dorosłych.

Janina Karasińska