Przedszkolny konkurs recytatorski – rozstrzygnięty

W dniu 6 maja 2016r  został rozstrzygnięty Konkurs Recytatorski w oddziałach przedszkolnych. Była to 3. edycja konkursu, tematyka  wierszy dotyczyła zdrowego stylu życia,  stąd jego tytuł „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Celem konkursu było:

– Kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego.

– Upowszechnianie kultury żywego słowa.

– Promowanie talentu dzieci.

Konkurs przebiegał w 2 etapach, w 2 kategoriach wiekowych 3-4 latki i 5-6 latki.

Do prezentacji zostały wybrane następujące wiersze:

Dla dzieci młodszych: „Witaminki”, „Czystość”, „Przedszkolaczek czysty”, „Zdrowie”

Dla dzieci starszych: „Katar”, „Na zdrowie”, „Czystość”

W I etapie konkursu brały udział wszystkie dzieci z sześciu oddziałów przedszkolnych, spośród których wychowawcy wyłonili  po 3 uczestników  do kolejnego etapu.

W II finałowym etapie zaprezentowało się 18 dzieci.

Głównymi kryteriami oceny były: stopień opanowania tekstu, poprawność i płynność recytacji oraz ogólny wyraz artystyczny

Jury w składzie: p. Jadwiga Czechowska, p. Paulina Kalatura – przewodnicząca i p. Katarzyna Powałka , po „burzliwych” obradach ogłosiło laureatów.

Wyniki tegorocznego konkursu są następujące:

W grupie dzieci młodszych

I  miejsce zajęli:

– Ania Krajewska (oddział II)

– Bartek Pasternak (oddział I)

II miejsce:

– Emilka Borowiecka (oddział I)

– Kacper Górski (oddział VI)

III miejsce:

– Ania Wrona (oddział II)

– Grzesiu Strąk (oddział VI)

W grupie dzieci starszych

I miejsce:

– Alicja Moskwa (oddział III)

– Nela Zgórska (oddział V)

II miejsce:

– Mikołaj Rożkiewicz (oddział III)

– Kinga Nowak (oddział V)

III miejsce:

– Zuzia Świercz (oddział III)

– Fabian Borek (oddział V)

Równocześnie z „dorosłym” jury, uczestników konkursu, obserwowało dziecięce jury w składzie: Ala Pasternak, Kacper Pawlik, Maja Kwaśniewska, Ania Skrzyniarz, Zuzia Litwin, Szymon Manikowski. Efektem jego pracy było wytypowanie laureata Nagrody Publiczności, którą w tym roku otrzymała Emilka Borowiecka (oddział I)

Miło było nam gościć dyrektor szkoły –  p. Bożenę Petrus i wicedyrektor – p. Teresę Gwadowską, które były pełne uznania dla  „aktorskiego kunsztu”  przedszkolaków.

Wszyscy laureaci otrzymali z rąk pani dyrektor – Bożeny Petrus  pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i drobne upominki.

Pozostałe dzieci, które zaprezentowały się przed komisją konkursową , ale otrzymana ilość punktów nie dała im miejsca w ścisłej czołówce otrzymały dyplomy za udział w konkursie.

– Lena Syska (oddział II)

– Amelka Jędrzejowska (oddział VI)

– Ada Sokołowska (oddział IV)

– Oliwier Idzik (oddział IV)

Dzieci z jury także otrzymały upominki.

Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie dzieci prezentowały się naprawdę znakomicie, znały teksty wierszy, pięknie je  interpretowały i wkładały całe „serducha”, aby dobrze wypaść.

Dziękujemy rodzicom i wychowawcom za przygotowanie dzieci do konkursu. Osobami odpowiedzialnymi za organizację i przebieg konkursu były panie: Janina Karasińska, Aldona Borek, Paulina Kalatura. Katarzyna Powałka przy współpracy z wychowawcami grup.

Całość poprowadziła p. Janina Karasińska.

Laureatom gratulujemy.

J. Karasińska