Przegląd piosenki zuchowej „Przebiśnieg”

13 kwietnia 2018 r. przedstawiciele  92 Gromady Zuchowej „Baśniowe Skrzaty” działającej przy Szkole Podstawowej w Pierzchnicy wzięli  udział w Przeglądzie Piosenki Zuchowej „Przebiśnieg” w Sukowie. Reprezentowali nas: Maja Kwiecień, Kaja Piróg oraz Tomasz Pawlik. Celem konkursu była integracja członków gromad zuchowych Hufca Kielce – Powiat, popularyzacja piosenek zuchowych i turystycznych oraz możliwość zaprezentowania się zuchów utalentowanych wokalnie przed szerszą publicznością. Za  najlepsze, zdaniem jury, wykonania przewidziane były nagrody i wyróżnienia. Ostatecznie przyznano dwa pierwsze miejsca, dwa drugie, dwa trzecie oraz trzy wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znalazły się również nasze zuchy. Miejsce trzecie zajęcia Kaja Piróg śpiewająca piosenkę „Bieszczadzki trakt”, miejsce drugie z piosenką „Moja stara peleryna” zajął Tomasz Pawlik, zaś Maja Kwiecień śpiewająca piosenkę „Babka w klapkach” uplasowała się wśród dwójki najlepszych uczestników przeglądu.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Impreza przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, więc wyjeżdżaliśmy z Sukowa zadowoleni nie tylko z powodu odniesionych sukcesów.

Drużynowe: Anna Makuch

Renata Piątek