Rajd pieszy w Mniowie

28 września 2015 r., jak co roku, zuchy i uczniowie trzecich klas szkoły podstawowej  uczestniczyli w rajdzie pieszym pod nazwą „Turystyka nie tylko dla przewodnika”. Organizatorem była 45 Drużyna Wielopoziomowa „Przeczeszywacze bagien” im. Szarych Szeregów z Mniowa. Zuchy otrzymały do zrobienia zadanie przedrajdowe. Miały wykonać wymyśloną przez siebie roślinę lub zwierzę. Z powierzonego zadania wywiązały się wzorowo wykazując się dużą pomysłowością i oryginalnością. Trasa rajdu wynosiła 5 kilometrów i choć nie była zbyt trudna to jednak wymagała od uczestników dużego zaangażowania. Po drodze zuchy wykonywały różne zadania współpracując ze sobą w grupach przy jednoczesnej rywalizacji z innymi szkołami. Po zakończeniu trasy, na kompleksie sportowym w Mniowie harcerki uczyły nowych pląsów, rozegrane zostały zawody sportowe pomiędzy gromadami. Dalsza integracja uczestników rajdu nastąpiła podczas ogniska w czasie wspólnego pieczenia kiełbasek. Na pożegnalnym apelu Komendantka Hufca ZHP KIELCE – POWIAT  Izabela Paszkowska podziękowała organizatorom i uczestnikom. Gromady otrzymały pamiątkowe plakietki i dyplomy. Nasi uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń, z gorącym postanowieniem wzięcia udziału w kolejnym rajdzie za rok.

Anna Makuch

Renata Piątek