„Raz na cztery lata Zuch jest pępkiem świata”

29 lutego to moment, gdy wszystkie Zuchy, czyli najmłodsi członkowie ZHP świętują swoje imieniny. To zarazem wielka chwila, gdyż każdy Zuch tylko jednokrotnie obchodzi takie święto w ciągu swej zuchowej drogi.

29 lutego 2020 r. Powiatowe Imieniny Zucha odbyły się w Szkole Podstawowej w Pierzchnicy. W spotkaniu wzięło udział prawie 200 zuchów z 10 gromad powiatu kieleckiego oraz zaproszeni goście min. podharcmistrz Olga Zawodnik – Purtak komendantka hufca Kielce – Powiat oraz Stanisław Strąk Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica. Uroczystość przygotowana przez druhny Annę Makuch i Renatę Piątek rozpoczęła się oczywiście od imieninowego tortu, a później atrakcji było już tylko więcej. Zajęcia i warsztaty w grupach: opowieści z przesłaniem Michała Malinowskiego właściciela Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, składanie drewnianych modeli, wykonywanie rączek i kartek imieninowych dla pozostałych gromad, a także bajkowe zawody sprawnościowe, sprawiły iż nawet przez moment nie było czasu na nudę. Po kilku godzinach wspaniałej zabawy wszyscy wyjechali z Pierzchnicy  niezwykle zadowoleni. A następne imieniny Zucha dopiero za cztery lata.   W wydarzeniu wzięły udział gromady z: Bęczkowa, Chmielnika, Daleszyc, Marzysza, Masłowa, Nowin, Oblęgorka, Sukowa, Tumlina i Pierzchnicy. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania darczyńcom, dzięki którym spotkanie mogło dojść do skutku: Miasto i Gmina Pierzchnica, Fundacja Rozwoju Regionu Pierzchnica,  Gminna Mleczarnia w Pierzchnicy, Zakład Komunalny w Pierzchnicy, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pierzchnicy, Romuald Sadowski, Norbert Chmiel oraz Edyta Biesiada.

Anna Makuch

Renata Piątek