Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

Zwykle rok szkolny w Polsce zaczyna się 1 września. Wyjątkiem są lata, kiedy ta data przypada na sobotę lub niedzielę. W tym roku zjawiliśmy się w szkole w czwartek. Przed godziną ósmą rano ruszyliśmy za pocztem sztandarowym do kościoła na mszę świętą odprawioną w intencji naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Godzinę później byliśmy już na pięknie odnowionej sali gimnastycznej, gdzie na prośbę pana dyrektora Piotra Makucha głos zabrali zaproszeni goście: pan burmistrz Stanisław Strąk, przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Pawlik oraz ksiądz proboszcz Marian Gawinek. Od wszystkich usłyszeliśmy najlepsze życzenia powodzenia w nowym roku szkolnym. Bardzo dziękujemy!

Pan dyrektor szczególnie miło powitał uczniów klas pierwszych. Zapewnił ich w imieniu swoim, a także pozostałych nauczycieli, że w naszej szkole będą się czuć bezpiecznie i dobrze.

Powitani również zostali nowi nauczyciele naszej szkoły, pan Adam Zalewski Jarosz (psycholog) oraz ksiądz Łukasz Snoch (religia). Jesteśmy przekonani, że nowi pracownicy szybko zintegrują się z gronem pedagogicznych i bezproblemowo zyskają sympatię uczniów.

Życzymy udanego i owocnego roku szkolnego 2022/2023.

Tomasz Stolarczyk