Serce na nakrętki jest już w naszej Gminie!

Naprzeciwko Delikatesów Centrum pojawił się pierwszy w naszej Gminie kosz w kształcie serca, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Wielki kosz na nakrętki to nie tylko dbałość o segregację odpadów, ale przede wszystkim pomoc dla potrzebujących. Każdego dnia wyrzuca się ogromne ilości plastikowych nakrętek, które stanowią dobry surowiec do przetworzenia.

Zachęcamy wszystkich do pomocy – zbierania nakrętek! 🙂

Wspólnie zadbajmy o to by nasze „Nakrętkowe Serce” biło mocno. Liczy się każda nakrętka. Można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą to więc być nakrętki, np. po napojach, kawie, mleku, czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów.

Kosz na nakrętki został sfinansowany ze środków Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pierzchnicy. Nakrętki będą przekazywane do szkoły, a następnie, w imieniu dzieci z terenu Gminy Pierzchnica, do Fundacji Miśka Zdziśka.

Dziękujemy Panu Andrzejowi Łopatowskiemu za szybki i profesjonalny montaż oraz Panu Burmistrzowi Stanisławowi Strąk za użyczenie terenu do postawienia Serca.

Rada Rodziców

Poprzedni

Następny