Ślubowanie klas pierwszych 2019

Ślubowanie uczniów pierwszych klas to jedno z najbardziej uroczystych wydarzeń w każdej szkole podstawowej. Nie inaczej jest w naszej placówce. Każdego roku na przełomie października i listopada cała szkoła jest świadkiem akademii, podczas której pierwszoklasiści stają się pełnoprawnymi uczniami. W 2019 r. przysięgę złożyli podopieczni pań Renaty Piątek i Anny Makuch.

Tegoroczna ceremonia miała szczególny charakter. Szkoła obchodzi jubileusz 200-lecia swojego istnienia, a scenariusz uroczystości pasowania na ucznia, napisany przez panią Annę Makuch, mocno nawiązywał do owej rocznicy. Na ekranie wyświetlona została stworzona przez pana Przemysława Palucha prezentacja pokazująca zdjęcia uczniów, którzy już dawno edukację zakończyli, a także nauczycieli, zarówno tych, którzy wciąż z nami pracują, jak i tych, którzy odeszli. Prezentacja bardzo zaciekawiła uczniów i przybyłych gości, głównie rodziców pierwszaków.

Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych elementów ślubowania. Wysłuchaliśmy wszystkim znanego „Katechizmu polskiego dziecka” Władysława Bejzy oraz obejrzeliśmy pasowanie na ucznia dokonanego przez pana dyrektora Piotra Makucha specjalnie na tę okoliczność przygotowanym ołówkiem.

Ciekawym pomysłem było zaangażowanie mamy i babci jednej z uczennic, pań Moniki Piras i Jadwigi Łopatowskiej do przedstawienia. Panie świetnie odegrały swoje role urozmaicając w ten sposób typowo szkolne przedstawienie.

Na koniec dzieci usłyszały gratulacje i życzenia od burmistrza Pierzchnicy pana Stanisława Strąka, proboszcza parafii ks. Mariana Gawinka, przewodniczącej Rady Rodziców pani Moniki Pawlik oraz prezesa Społecznego Ruchu Trzeźwości pana Marka Kułana. Warto w tym miejscu wspomnieć o pani Marzenie Domżał, która przygotowała na tę okoliczność zaproszenia dla naszych gości.

Impreza kontynuowana była już w salach lekcyjnych. Tam na dzieci czekał wspaniały okolicznościowy tort oraz inne smakołyki. A my życzymy pierwszoklasistom wszystkiego najlepszego i samych dobrych chwil w szkole!

Film ze ślubowania można obejrzeć w serwisie You Tube pod adresami:

https://youtu.be/7JXnD6fVyN0

https://youtu.be/g_AVXebpEjg

https://youtu.be/Xe8_Kqr1f9M

T. Stolarczyk