Ślubowanie klasy pierwszej

Wyjątkowo długo czekali w tym roku szkolnym uczniowie klasy I na swoje ślubowanie. Utrudnienia w nauce spowodowane pandemią sprawiły, że dopiero na początku drugiego semestru pierwszoklasiści mogli poczuć się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

W związku z obostrzeniami uroczystość miała charakter bardzo kameralny. Wziął w niej udział jedynie pan dyrektor Piotr Makuch, przedstawiciel rodziców pani Edyta Nosol, niżej podpisany oraz oczywiście klasa I wraz z wychowawczynią, panią Mariolą Ksel. Rodzice nie mogli niestety wziąć udziału w wydarzeniu. Nie umniejsza to jednak w żadnym stopniu jego ważności.

Sama uroczystość przebiegła w miłej, radosnej, ale również i podniosłej atmosferze. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, dzieci zaprezentowały bardzo ciekawy program artystyczny z wierszykami, piosenkami i układami tanecznymi. Pan dyrektor pogratulował występu, a następnie dokonał uroczystego mianowania na ucznia za pomocą tradycyjnego ołówka.

Ślubowanie zakończyła sesja zdjęciowa oraz wręczenie ufundowanych przez rodziców prezentów. Wszystkim naszym pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w szkole!

T.Stolarczyk