Spotkanie członków LOP-u z p. Stanisławem Dudą

Dnia 16.04.2014 roku  w Gimnazjum w Pierzchnicy w odbyło się spotkanie uczniów z klas I i II gimnazjum , należących do organizacji LOP z autorem wielu książek przyrodniczych – p. Stanisławem Dudą.

Na początku spotkania Pan Stanisław bardzo serdecznie nas przywitał i podziękował za przybycie. Następnie opowiadał o swoich zainteresowaniach oraz dzielił się z nami swoimi informacjami na temat otaczającej przyrody na terenie naszej gminy. Dowiedzieliśmy się również, co było inspiracją do napisania tylu wspaniałych książek przyrodniczych.  Pan Stanisław powiedział nam jak zachowywać się w obecności poszczególnych zwierząt. Dzięki spotkaniu wiemy również, co zrobić kiedy zostaniemy ukąszeni przez żmiję lub węża. Bardzo ciekawiły nas opowiadania  o przygodach podczas zbierania materiałów do książek. Pan Stanisław opowiadał nam również o zwierzętach, mieszkających na terenie naszej gminy , o których istnieniu nie  zdawaliśmy sobie sprawy. Punktem kulminacyjnym wizyty Pana Dudy w naszej szkole było wręczenie uczniom uczestniczącym w spotkaniu książek, autorstwa Pana Stanisława pt: „ Ryby, płazy i gady na terenie Gminy Pierzchnica i w najbliższych okolicach”.

Uważam, że spotkanie z Panem Stanisławem Dudą bardzo podobało się wszystkim uczestnikom. Uzupełniliśmy swoją wiedzę na temat otaczającej nas przyrody i zdobyliśmy wiele potrzebnych informacji o niesamowitych zwierzętach. Dzięki spotkaniu już wiemy, że nie należy bać się, ani krzywdzić zwierząt , które wobec człowieka są prawie bezbronne. Mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję spotkać się z Panem Stanisławem i dowiedzieć się jeszcze więcej ciekawostek o przyrodzie.

Natalia Perlak

 IMG_3468 (800x600) IMG_3465 (800x600) IMG_3461 (800x600)