Spotkanie harcerskie „Żołnierze wykleci – cześć ich pamięci”

2 marca 2019 r. w Pierzchnicy odbyło się spotkanie zuchów i harcerzy z  powiatu kieleckiego. Hasłem przewodnim było uczczenie bohaterów II konspiracji niepodległościowej z lat 1944-1963 w związku z przypadającym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Początkiem spotkania była uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym, następnie uczestnicy udali się zwartą kolumną do budynku Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Pierzchnicy, gdzie odbyła się dalsza część spotkania. Po meldunku przyjętym przez hm Izabelę Paszowską Komendanta Hufca Kielce – Powiat uczniowie szkoły w Pierzchnicy zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt. „Byle pamięć od śmierci uchronić”, który spotkał się z ogromnym uznaniem ze strony wszystkich oglądających. Gra sportowa z fabułą oraz gra „Żołnierze Wyklęci” to kolejne punkty bardzo bogatego programu opracowanego przez gospodarzy. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością min. Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica Stanisław Strąk oraz przedstawiciele sponsorów: prezes Gminnej Mleczarni w Pierzchnicy Piotr Dąbrowski, przewodniczący Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Pierzchnicy Arkadiusz Ogłoza, Zbigniew Osman –  P.P.H. Motozbych. Przygotowanie uroczystości wsparła finansowo  również Fundacja Rozwoju Regionu Pierzchnica. Uroczystość zakończyła tradycyjna iskierka pokoju przekazana przez wszystkich uczestników spotkania.

Drużynowe z Pierzchnicy