Spotkanie przedszkolaków z panią pielęgniarką

O zdrowej, ekologicznej żywności, higienie ciała i zasadach dbania o zdrowie, mówiła zaproszona do przedszkolaków pani pielęgniarka.

Dnia 16.04.2015r. dzieci gościły w przedszkolu panią pielęgniarkę Ewę Kubat. Przedszkolaki przywitały zaproszonego gościa i ze skupieniem i wielką uwagą słuchały jak pani w ciekawy sposób opowiada o zdrowej, ekologicznej żywności o tym jak należy o siebie dbać, ubierać się odpowiednio do pogody, właściwie odżywiać, zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Podczas pogadanki, pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom wiele bardzo ważnych spraw. Zwróciła uwagę m.in. jak ważny w życiu jest ruch, zdrowe odżywianie się  oraz spożywanie owoców i warzyw.Dzieci same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Pani Ewa wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia.

Pod koniec spotkania pani pielęgniarka zadała kilka pytań zebranym przedszkolakom. Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się  dużą wiedzą na temat zdrowej żywności, zdrowia i czystości. Pani pielęgniarka również chętnie odpowiadała na wszystkie pytania małych przedszkolaków i cieszyła się, że jest tak duże zainteresowanie tematem ZDROWA ŻYWNOŚĆ. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy.Dzieci  utwierdziły się w przekonaniu o potrzebie spożywania zdrowej żywności, celowości przestrzegania zasad higieny i dbania o swoje zdrowie.

Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce kolorowy bukiecik kwiatków. Serdecznie dziękujemy pani Ewie za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

Agnieszka Kmiecik